Достапни линкови

logo-print

САД ќе повлечат војници од Авганистан во јули


Американски војници во Авганистан

Американски војници во Авганистан

Претседателот на Комитетот за вооружени сили во американскиот сенат, Карл Левин изјави дека верува оти претседателот Барак Обама ќе ја намали бројката на американските војници во Авганистан во летниот период. Според Левин Обама планира да повлече 100 000 војници од Авганистан во јули, поради стабилноста во земјата и последните настани, како што е убиството на Осама Бин Ладен.
XS
SM
MD
LG