Достапни линкови

logo-print

Концерт за мир во појасот Газа


Познатиот израелски диригент Даниел Баренбоим ќе го предводи оркестарот на европски музичари, кои ќе настапат на концертот на мирот кој денеска ќе се одржи во појасот Газа. Баренбоим е познат поборник за мир меѓу Израелците и Палестинците.
XS
SM
MD
LG