Достапни линкови

logo-print

Утре концерт за мир во Појасот Газа


Познатиот израелски диригент Даниел Баренбоим ќе го предводи концертот на мирот кој оркестар на европски музичари ќе го одржат утре во појасот Газа. Баренбоим е познат поборник за мир меѓу израелците и палестинците.
XS
SM
MD
LG