Достапни линкови

logo-print

Јемен во очекување на оставка на претседателот


Али АБдула Салех

Али АБдула Салех

Денеска во Јемен се очекува разрешница во врска со планот за повлекување на претседателот Али Абдула Салех од функцијата. Генералниот секретар на Советот за соработка во Заливот, кој го постигна договорот, денеска е во Сана. Салех би требало да ја напушти функцијата во рок од еден месец, но сеуште не го потпишал договорот.
XS
SM
MD
LG