Достапни линкови

logo-print

Дванаесет годишен бомбаш уби четворица во Авганистан


Авганистанските власти соопштија дека 12 годишен бомбаш убил четворица цивили и ранил дванаесетмина во истокот на земјаста. Инцидентот, за кој се верува дека го предизвикал најмладиот бомбаш самоубиец до сега, се истражува. Нападот се случил во провинцијата Пактика, во близина на границата со Пакистан.
XS
SM
MD
LG