Достапни линкови

logo-print

НАТО погоди цели на силите на Гадафи во Зинтан


Либијските бунтовници соопштија дека во денешните воздушни напади на НАТО биле погодени цели на силите лојални на Моамер Гадафи кои го напаѓаат градот Зинтан што е под контрола на бунтовниците. Во меѓувреме има извештаи и за пресметки меѓу владините сили и бунтовниците во близина на границата со Тунис.
XS
SM
MD
LG