Достапни линкови

logo-print

Муслиманското братство повика на протести во Сирија


Забранетото исламско движење Муслиманско братство ги повика сиријците да излезат на протест поради ригорозните мерки на владата во справувањето со демонстрантите кои бараат слобода и демократија. Ова е за прв пат Муслиманското братство отворено да повика на протести против режимот на претседателот Башар ал Асад. Претставници на Европската унија денеска во Брисел разгледуваат дали да воведат санкции против Сирија.
XS
SM
MD
LG