Достапни линкови

logo-print

Македонската полицијата заплени 10 килограми хероин


Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска

Десет килограми хероин биле запленети во синоќешната полициска акција на граничниот премин Стар Дојран на македонско грчката граница. Хероинот бил со висок степен на квалитет чија вредност се проценува на околу 200 илјади евра. Во акцијата биле уапсени неколку лица, меѓу кои и еден полициски службеник. Нарко шверцерите подолго време биле следени од полицијата.
XS
SM
MD
LG