Достапни линкови

logo-print

Тројца војници на НАТО загинаа во Авганистан


НАТО соопшти дека тројца негови војници биле убиени во одвоени инциденти во Авганистан. Двајца војници настрадале од експлозија на бомба во јужниот дел на земјата, а еден бил убиен од бунтовници во источниот дел. Само во овој месец во Авганистан загинале 48 војници на НАТО.
XS
SM
MD
LG