Достапни линкови

logo-print

Египет меѓу земјите со најлоши религиозни слободи


Американската владина комисија препорача Египет да биде ставен на листата на земји со најлоши религиозни слободи заради зголемениот број напади врз христијани. Меѓу другите земји со најлоши религиозни права се и Кина, Узбекистан, Туркменистан, Иран, Ирак и Пакистан.
XS
SM
MD
LG