Достапни линкови

logo-print

Најавени нови протести во Сирија


Сиријските активисти денеска повикаа на нови анти владини протести. Групи за човекови права соопштија дека над 500 луѓе биле убиени од страна на безбедносните сили од почетокот на протестите пред 6 недели.
XS
SM
MD
LG