Достапни линкови

logo-print

Силно Торнадо ги погоди јужните држави на САД


Слика од Торнадо на Егејско море

Слика од Торнадо на Егејско море

Најмалку 77 лица загинаа на југот на САД по дивеењето на торнадото кое зафати 4 сојузни држави: Алабама, Мисисипи, Тенеси и Џорџија.
Силниот ветер уништил куќи, комуникации и причнил големи материјални штети.
Торнадото сега се очекува да ги погоди и Северна и Јужна Каролина.
XS
SM
MD
LG