Достапни линкови

logo-print

Русија најави дека следниот месец нема да извезува гас


Русија соопшти дека нема да извезува гас следниот месец и оти ќе ја пренамени продажбата на домашниот пазар за да ги задоволи потребите. До овој чекор доаѓа откако неколку руски региони се соочија со недостиг на гас по што се покачи и цената на енергенсот.
XS
SM
MD
LG