Достапни линкови

logo-print

Времето денеска променливо со повремен дожд


Времето ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Врнежите ќе бидат со послаб интензитет. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.
Утринската температура се движи од три до девет, а дневната ќе биде од 14 до 20 степени.
Во Скопје и околината ќе преовладува променливо облачно време. Утринската температура се спушти до седум, а дневната ќе се искачи до 17 степени.
XS
SM
MD
LG