Достапни линкови

logo-print

Авганистански офицер убил војници на НАТО


Авганистанското министерство за одбрана соопшти дека авганистански офицер денеска пукал врз странски војници во една база во близина на Кабул при што убил неколкумина од нив. Министерството не прецизизира за колку војници станува збор, ниту од каде доаѓаат. Напаѓачот веднаш бил убиен.
XS
SM
MD
LG