Достапни линкови

logo-print

Успешно тестирана руска балистичка ракета


Руската армија соопшти дека бил извршен успешен тест на интерконтиненталната балистичка ракета Синева. Таа била лансирана од нуклеарната подморница Екатеринбург која се наоѓа под Арктикот. Ракетата има дострел од 11 илјади километри.
XS
SM
MD
LG