Достапни линкови

logo-print

Папата во посета на Израел


Папата Бенедикт 16 пристигна во Израел во рамките на неговата турнеа на Блискиот Исток. Во Израел тој ќе ги посети светите места на христијаните, евреите и муслиманите. Се очекува Бенедикт 16 да упати порака за дијалог меѓу религиите и мир на Блискиот исток.
XS
SM
MD
LG