Достапни линкови

logo-print

Саакашвили на средба со лидерите на опозицијата


Грузискиот претседател Михаил Саакашвили денеска се среќава со лидерите на грузиската опозиција, со кои ќе разговара за разрешување на неколкумесечната политичка криза во земјата. Саакашвили се согласи да се сретне со опозиционерите, по судирите меѓу полицијата и опозициските демонстранти во главниот град Тбилиси. Илјадници луѓе во саботата им се придружија на демонстрантите во грузиската престолнина, кои бараат оставка од Саакашвили.
XS
SM
MD
LG