Достапни линкови

logo-print

Утре средба на грузискиот претседател со опозицијата


Претседателот на Грузија Михаел Саакашвили прифати утре да се сретне со лидерите на опозицијата. Согласноста од страна на Саакашвили доаѓа по минатонеделните судири меѓу опозиционите активисти и полицијата во Тбилиси. Опозицијата веќе еден месец оддржува протести, барајќи оставка од Саакашвили.
XS
SM
MD
LG