Достапни линкови

logo-print

Иранскиот суд ја разгледа жалбата од новинарката Сабери


Иранскиот суд денеска ја разгледа жалбата од американско-иранската новинарка Роксана Сабери, осудена на осум годишна казна затвор поради шпионажа во корист на Соединетите Држави. Нејзиниот адвокат изрази оптимизам во врска со жалбената постапка. Иранските власти ветија темелно разгледување и фер судење во врска со случајот Сабери во текот на жалбениот процес.
XS
SM
MD
LG