Достапни линкови

logo-print

Ненси Пелоси во ненајавена посета на Ирак


Претседателот на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес Ненси Пелоси денеска допатува во ненајавена еднодневна посета на Ирак. Портпаролот на ирачката влада Али ал Дабаг соопшти дека Пелоси во Багдад ќе разговара со ирачкиот премиер Нури Ал Малики и со други ирачки претставници. Таа исто така ќе ги посети и американските трупи во Ирак.
XS
SM
MD
LG