Достапни линкови

logo-print

Намалку девет лица загинале во пакистанскиот регион Северен Вазиристан


Најмалку девет лица загинале во вооружена престрелка која започнала откако талибанските бунтовници нападнале армиски конвој во немирниот пакистански регион Северен Вазиристан на границата со Авганистан. Како што соопштија армиски претставници во судирите биле убиени четворица милитанти, а загинал и еден припадник на безбедносните сили, како и четворица цивили.
XS
SM
MD
LG