Достапни линкови

logo-print

Продолжува операцијата на пакистанската армија против талибанците


Пакистанската армија привремено го укина полицискиот час за да им овозможи на цивилите да ја напуштат северозападната долина Сват каде се водат интензивни битки меѓу безбедносните сили и талибанците. Армискиот портпарол Насир Кан изјави дека цивилното население има седум часа за да го напушти регинот, пред планираниот напад на војската врз талибански упоришта во четири области. Неколку илјади цивили досега ги напуштија своите домови и се сместени во бегалски кампови.
XS
SM
MD
LG