Достапни линкови

logo-print

Чеку ја обвини Србија за злоупотреба на членството во Интерпол


Поранешниот косовски премиер Агим Чеку денеска ја обвини Србија дека го злоупотребува членството во Интерпол за издавање на ,,политички и правно неосновани потерници“. Чеку за кој српските власти имаат објавено потерница преку Интерпол заради воени злосторства во Косово за време на судирите во 1999 година, неодамна беше протеран од колумбиските власти по барање на Интерпол.
XS
SM
MD
LG