Достапни линкови

logo-print

Споменик за загинатите деца во војната во Босна


Неколку илјади луѓе денеска во Сараево присуствуваа на поставувањето на споменик, посветен на загинатите деца за време на војната во Босна од 1992 до 95-та година. Се проценува дека во текот на војната во Босна загинале околу 1500-тини деца.
XS
SM
MD
LG