Достапни линкови

logo-print

Убиен ирачки полициски генерал


Ирачки полициски генерал денеска бил убиен во близина на ирачкиот град Басра. Вооружено лице го убило Хакем Џасим, пред продавницата на неговиот син во областа Зубар, јужно од центарот на Басра. Засега не се соопштени повеќе детали.
XS
SM
MD
LG