Достапни линкови

logo-print

Опозицијата во Грузија ги продолжува протестите


Опозицијата во Грузија се подготвува за голем протестен марш во главниот град Тбилиси по неуспешните разговори со властите. Имено, вчерашните разговори меѓу опозиционите лидери и претставници на власта, завршија без договор поради што денеска се очекува неколку илјади опозициони активисти кои бараат оставка од претседателот Михаел Саакашвили, да ги продолжат протестите. Вчерашната средба беше прва од започнувањето на опозиционите протести пред еден месец.
XS
SM
MD
LG