Достапни линкови

logo-print

Пакистанската авијација ја продолжува операцијата во Долината Сват


Пакистанската авијација денеска нападнала позиции на талибанците во Долината Сват, во рамки на големата операција што армијата ја изведува во овој регион. Според најновите извештаи, судирите предизвикале дополнителен број цивили да ја напуштат областа, по масовниот егзодус во изминативе неколку дена. Агенцијата за бегалци на Обединетите Нации предупреди на можност од хуманитарна криза и соопшти дека судирите би можеле да предизвикаат раселување на 500 илјади лица.
XS
SM
MD
LG