Достапни линкови

logo-print

Косово ја поздрави понудата од ММФ за членство


Косовскиот премиер Хашим Тачи ја поздрави понудата на Меѓународниот Монетарен Фонд за членство на Косово во оваа меѓународна финансиска организација. Косово го поздравува партнерството со ММФ, заедно ќе постигнеме значајни резулати, изјави Тачи. ММФ синоќа му понуди на Косово да стане 186-та членка на организацијата.
XS
SM
MD
LG