Достапни линкови

logo-print

ММФ му понуди на Косово да стане негова членкаМеѓународниот монетарен фонд му понуди на Косово да стане 186 членка на Фондот, е објавено на интернет страницата на оваа финансиска институција. Извршниот одбор вчера го потврди гласањето на Одборот на гувернери, Косово да стане членка на Фондот. Косово кое прогласи независност од Србија во февруари лани аплицираше за Меѓународниот монетарен фонд во минатиот јули.
XS
SM
MD
LG