Достапни линкови

logo-print

Грузијските власти ќе преговараат со опозицијатаГрузиските власти најавија дека ќе одржат состанок со опозицијата, прв откако почнаа протестите со барање за оставка на претседателот Михаел Саакашвили. Претседателот на Парламентот Давид Бакрадѕе изјави дека веќе се подготвува состанокот, но не е познато дали ќе учествува и претседателот Саакашвили
XS
SM
MD
LG