Достапни линкови

logo-print

ЕУФОР во потрага по Ратко Младиќ


Војници на Еуфор изутрината, на две локации во Бјелина, започнаа акција на собирање информации во врска со потрагата по хашкиот обвинет бегалец, генералот Ратко Младиќ. Како што соопшти Еуфор операцијата се спроведува како дел од една поширока регионална стратегија, во чии рамки досега се изведени слични акции насочени против можните припадници на мрежата помагачи на Младиќ. Во Бјелина е претресуван станот на Рајко Бандука, поранешен воен соработник на Ратко Младиќ.
XS
SM
MD
LG