Достапни линкови

logo-print

Схефер утре во Македонија


Генералниот секретар на НАТО Јаап Де Хоп Схефер при денешната посета на Загреб изјави дека членството во Алијансата и во Европската Унија е клучен фактор за стабилноста, не само за Хрватска туку и за целиот регион. Схефер додаде и дека го поддржува членството на сите земји од регионот во НАТО, доколку ги исполнат условите. Генералниот секретар на Алијансата утре треба да допатува во посета на Македонија.
XS
SM
MD
LG