Достапни линкови

logo-print

ЕУ ги повика грузиските власти на воздржаност по протестот на опозицијата


Европската Унија денеска ги повика грузиските власти на воздржаност, откако речиси едно месечните протести против претседателот Михаел Саакашвили прераснаа во насилства. Имено, во вчерашните судири меѓу опозицијата и полицијата во Тбилиси биле повредени 30-тина лица, а властите привеле и тројца опозициони активисти кои подоцна биле ослободени.
XS
SM
MD
LG