Достапни линкови

logo-print

Деветмина загинати во пожар во Украина


Девет луѓе загинале во текот на изминатата ноќ во пожар во една коцкарница во Днјепропетровск, во источниот дел на Украина. Министерството за вонредни ситуации страхува дека бројот на загинатите би можело да биде поголем. Засега не се познати причините за пожарот.
XS
SM
MD
LG