Достапни линкови

logo-print

Шефот на српската дипломатија Вук Јеремиќ во Македонија


Министерот за надворешни работи на Србија Вук Јеремиќ денеска ќе престојува во официјална посета на Македонија. За време на престојот, Јеремиќ ќе биде примен од претседателот Бранко Црвенковски и од премиерот Никола Груевски, а ќе се сретне со министерот за надворешни работи Антонио Милошоски, при што е предвидено и потпишување на Протокол за соработка во областа на дипломатската едукација. Српскиот министер ќе биде примен и од претседателот на македонското Собрание Трајко Вељаноски.
XS
SM
MD
LG