Достапни линкови

logo-print

Унгарскиот министер за одбрана во земјава


Во посета на Република Македонија денеска пристигнува Делегација на Министерството за одбрана на Република Унгарија предводена од министерот Имре Секереш. За време на престојот, тој ќе се сретне со својот домаќин и колега Зоран Коњановски.
XS
SM
MD
LG