Достапни линкови

logo-print

Американскиот министер за одбрана Роберт Гејтс во посета на Авганистан


Американскиот министер за одбрана Роберт Гејтс пристигна во посета на Авганистан, на средби со команданите на американските трупи, додека Пентагон се подготвува за разместување на дополнителни сили во оваа земја. Ненајавената посета на Гејтс, доаѓа во момент додека во Вашингтон се очекува средба на американскиот претседател Барак Обама, со претседателите на Авганистан и Пакистан.
XS
SM
MD
LG