Достапни линкови

logo-print

10 Курдски бунтовници убиени во операција на турската армија


Десет курдски бунтовници биле убиени во најновата операција на турската армија при што биле бомбардирани позиции на курдските сепаратисти на Северот од Ирак, јави агенцијата Анадолија. Операцијата била спроведена во текот на ноќта и утринава при што биле нападнати неколку курдски засолништа и складишта со оружје.
XS
SM
MD
LG