Достапни линкови

logo-print

Евакуирана зградата на Косовската влада поради закана за бомба


Зградата на Косовската влада денеска била евакуирана по дојава дека во неа се поставени бомби. Тим на косовската полиција ја пребарувал зградата откако добиле анонимно писмо по електронска пошта во кое било соопштено дека во зградата се поставени три бомби, а доставувачот побарал еден милион долари за да не ги активира.
XS
SM
MD
LG