Достапни линкови

logo-print

Заздравување на американската економија


Американскиот министер за финансии Бен Бернанке изјави дека може да се очекува повторен раст на економијата до крајот на оваа година. Во обраќањето пред заедничкиот економски комитет на Конгресот, Бернанке оцени дека веќе има напредок во обновувањето на потрошувачката, условите за кредитирање и продажбата на станови. Според него, рецесијата ќе заврши годинава доколку владата успее да го стабилизира финасискиот пазар.
XS
SM
MD
LG