Достапни линкови

logo-print

Нови 25 заболени од свински грип во Канада


Во Канада се регистрирани нови 25 случаи на инфицирани со свински грип, со што бројката на заразени во таа земја се искачи на 165. Најмногу заболени има во Мексико, каде досега има 840 заразени. Според податоците на Светската здраствена организација, вкупниот број на заболени од вирусот на свински грип се искачил на 1490.
XS
SM
MD
LG