Достапни линкови

logo-print

Манчестер Јунајтед прв финалист на Лигата на шампионите


Фудбалерите на Манчестер Јунајтед се пласираа во финалето на Лигата на шампионите на УЕФА, откако во реванш натпреварот го совладаа Арсенал со 3:1. Противникот на Манчестер ќе се знае вечер, по соочувањето меѓу Челзи и Барселона. На првиот натпревар минатата недела немаше голови. Финалето ќе се игра на 27-ми мај во Рим.
XS
SM
MD
LG