Достапни линкови

logo-print

Иранскиот претседател во посета на Сирија


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад денеска во Дамаск се среќава со претседателот на Сирија Башар Ал Асад. Посетата на Ахмадинеџад на Сирија, која инаку е пријателска земја на Иран, доаѓа во период додека Вашингтон се обидува да ги подобри односите со Техеран.
XS
SM
MD
LG