Достапни линкови

logo-print

Ирачките сили убиле 30 бунтовници во провинцијата Дијала


Ирачките безбедносни сили убиле повеќе од 30 бунтовници во провинцијата Дијала. Како што соопштија ирачките сили, операцијата била спроведена вчера при што биле уапсени 60 лица и било запленето поголемо количество оружје.
XS
SM
MD
LG