Достапни линкови

logo-print

Романија со заеми против економската криза


Меѓународниот Монетарен Фонд одобри 17 милијарди долари заем за Романија со цел земјата да се сптрави со последиците од глобалната економска криза. Овој заем е дел од пакетот од 26,4 милијарди одбрен од други институции меѓу кои и Светската Банка.
XS
SM
MD
LG