Достапни линкови

logo-print

Опозицијата во Грузија ги радикализира протестите


Опозицијата во Грузија соопшти дека се подготвува за блокирање на главните патишта во земјата, како дел од едно месечната кампања и улични протести против претседателот Михаел Саакашвили. Во соопштението од опозицијата се наведува дека три главни сообраќајници ќе бидат блокирани утре, како предупредување до претседателот Саакашвили. Оваа мерка ќе продолжи повремено да се спроведува, доколу до 11-ти мај Саакашвили не си поднесе оставка.
XS
SM
MD
LG