Достапни линкови

logo-print

Ирачкиот премиер во посета на Франција


Ирачкиот премиер Нури ал Малики денеска во Париз оствари средба со француските власти, додека двете земји се обидуваат да ги подобрат меѓусебните релации затегнати по американската инвазија врз Ирак во 2003-та година. По средбата со францускиот претседател Никола Саркози, ирачкиот премиер изјави дека француската страна изразила ,,целосна подготвеност за поцврсто партнерство.“
XS
SM
MD
LG