Достапни линкови

logo-print

Делегација на АРМ во посета на Националната гарда на Вермонт


Делегација на македонската армија предводена од началникот на Генералштабот Мирослав Стојановски, од денеска до 9-ти Мај престојува во официјална посета на Националната гарда на американска држава, Вермонт. Македонската делегација ќе оствари средба со командантот на гардата на Вермонт, генерал Мајкл Дуби кого ќе го информира за достигнувањата на АРМ во процесот на трансформација, а ќе бидат разгледани и можностите за унапредување на меѓусебната соработка.
XS
SM
MD
LG