Достапни линкови

logo-print

Шест лица загинале во лавина на австриските Алпи


Шест лица загинале во лавина која се случила на австриските Алпи, во познатиот ски-центар Золден. Лавината се случила вчера, но поради лошото време спасувачките екипи неможеле да стигнат до местото на несреќата. Нов обид следувал утринава кога спасувачките екипи ги пронашле телата на шестмината загинати. Не е соопштен нивниот идентитет.
XS
SM
MD
LG